ADATA predstavuje XPG GAMMIX S11

7. 4. 2018 ~ Škovranko V. ~ späť na články

Spoločnosť ADATA predstavila svoj doposiaľ najrýchlejší SSD disk XPG GAMMIX S11 s veľkosťou M.2 2280 a chladičom, ktorý dosahuje optimálnu teplotu aj pri využití rozhrania PCIe3x4, schopného dosiahnuť rýchlosť 3 200 MB/s pre čítanie a 1 700 MB/s pre zápis. V predaji na našom trhu bude od mája za 109 €.


ADATA Technology, popredný výrobca výkonných modulov DRAM a NAND flash produktov a mobilného príslušenstva, dnes predstavila svoj doposiaľ najrýchlejší SSD disk XPG GAMMIX S11 (S11). Zaujme kompaktnou veľkosťou M.2 2280 a unikátnym chladičom, ktorý udržuje optimálnu teplotu aj pri využití rýchleho rozhrania PCIe3x4, schopného dosiahnuť rýchlosť až 3 200 MB/s pre čítanie a 1 700 MB/s pre zápis. To ocenia najmä používatelia, ktorí si zakladajú na špičkovom výkone, ako sú napríklad hráči, ľudia, čo si zostavujú svoje vlastné počítače alebo grafici. S11 ďalej využíva najnovšiu druhú generáciu 64 vrstvových NAND Flash čipov, ktoré sa vyznačujú zlepšenou spoľahlivosťou. Dodávať sa bude v kapacitách 240 GB, 480 GB a 960 GB.

Na Slovensku budú disky dostupné v priebehu mája 2018 s cenovkou od 109 eur.

Rýchlejší než kedykoľvek predtým – profesionálom na mieru
S11 využíva rýchle rozhranie PCIe Gen3x4 a protokol NVMe 1.3 ponúkne tomuto SSD viditeľné zlepšenie výkonu pri čítaní aj zápise. Využíva 32 bitovú DRAM zbernicu, SLC cache a DRAM cache buffer. Všetky tieto funkcie zvyšujú výkon pri náhodnom 4K čítaní či zápise. Disk dosiahne rýchlosti až 3 200 MB/s pre čítanie a 1 700 MB/s pre zápis s ukazovateľom IOPS pre náhodné 4K čítanie a zápis na hodnote 310K/280K IOPS. To všetko pre rýchlejší štart počítača, kratšie načítanie hier a svižnejší chod systému. Špeciálne navrhnutý chladič potom dokáže znížiť teplotu disku až o 10 °C (1), čo vedie k vyššej stabilite a životnosti disku.

Pogumované telo ochráni vaše dáta
Vďaka využitiu druhej generácie 64 vrstvových 3D NAND Flash čipov je S11 spoľahlivejší, rýchlejší a má dlhšiu životnosť než obdobné disky pred ním. Pre ešte dlhšiu životnosť a vyššiu stabilitu podporuje tiež RAID Engine a Data Shaping. O integritu dát sa stará opravný kód LDPC, ktorý dokáže pri prenose dát odhaliť a opraviť viac chýb, než štandardný BCH ECC. Všetky tieto technológie zaisťujú, že S11 ponúka špičkovú odolnosť a vydrží až 2 milióny hodín bez poruchy (ukazovateľ MTBF, mean time between failures). Rovnako ako ostatné SSD disky od XPG sa aj S11 pýši predĺženou päťročnou zárukou.

O značke XPG spoločnosti ADATA
Xtreme Performance Gear, alebo XPG, je značka spoločnosti ADATA ponúkajúca špičkovo výkonný a extra štýlový hardware pre PC hranie a pretaktovanie. Vývojári XPG sa sami pohybujú v komunite hráčov a pretaktovávačov. Vďaka tomu XPG produkty prekračujú už aj tak prísne A+ požiadavky, ktoré na svoje výrobky kladie spoločnosť ADATA. I v najnáročnejších herných, benchmarkových a pretaktovávacích situáciách je zaistený výkon a stabilita vďaka osobnému nadšeniu vývojárov. XPG posúva hranice možného, zaisťuje tú najpokročilejšiu grafiku, fyziku alebo herné zážitky, vrátane rýchlo sa rozvíjajúcej virtuálnej reality. To všetko s použitím špičkových technológií a v spolupráci s významnými partnermi. Rad XPG sa nevyznačuje len špičkovým výkonom, značná pozornosť bola venovaná tiež designu. Zákazníci poznajú výrobok XPG už na prvý pohľad podľa agresívneho, ale napriek tomu decentnému vzhľadu. Produkty XPG získali rad prestížnych medzinárodných ocenení, ako napr. Good Design Award (Japonsko) a Taiwan Excellence Gold Award.
Najčítanejšie

Komentáre:

Nový komentár